België neemt van 2 tot en met 11 januari voor het eerst sinds 2023 opnieuw deel aan de United Cup. In Sydney komt het Belgische team uit in groep B, met groepswedstrijden tegen China en Canada.
In de United Cup, een gemengde landencompetitie met enkel- en dubbelwedstrijden, vertegenwoordigt België zich met een uitgebalanceerde selectie. Elise Mertens (WTA-20) en Zizou Bergs (ATP-42) gelden als de speerpunten. Daarnaast behoren ook Greet Minnen (WTA-120), Kimmer Coppejans (ATP-235) en dubbelspecialisten Lara Salden (WTA D-611) en Sander Gillé (ATP D-49) tot de ploeg. Christopher Heyman treedt op als kapitein.
Mertens begint het seizoen met vertrouwen na een sterk 2025, waarin ze twee enkelspeltitels veroverde en ook in het dubbelspel grote successen boekte, onder meer op Wimbledon en de WTA Finals. Bergs kende eveneens een doorbraakjaar, met twee ATP-finales en een kwartfinale op het Masters-toernooi van Shanghai, wat hem stevig in de top veertig bracht.
Eerst tegen China, daarna Canada
België opent vannacht zijn campagne tegen China. In het enkelspel neemt Mertens het op tegen Lin Zhu (WTA-168), terwijl Bergs tegenover Zhizhen Zhang (ATP-410) staat. Het duel wordt afgesloten met een gemengd dubbelspel.
Drie dagen later volgt de confrontatie met Canada, dat onder meer rekent op Felix Auger-Aliassime (ATP-5) en het jonge talent Victoria Mboko (WTA-18). Met ook zwaargewichten als de Verenigde Staten, Duitsland, Polen en Italië aan de start belooft de United Cup opnieuw een sterke bezetting, met een totale prijzenpot van 11,8 miljoen dollar.