Home » ATP » Blockx, Minnen en Coppejans stoten door naar tweede kwalificatieronde in Melbourne, Vandewinkel en Costoulas uitgeschakeld

Blockx, Minnen en Coppejans stoten door naar tweede kwalificatieronde in Melbourne, Vandewinkel en Costoulas uitgeschakeld

Blockx, Minnen en Coppejans stoten door naar tweede kwalificatieronde in Melbourne, Vandewinkel en Costoulas uitgeschakeld

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

De Belgische delegatie kende dinsdag wisselende succes in de kwalificaties van de Australian Open. Alexander Blockx (ATP-95), Greet Minnen (WTA-123) en Kimmer Coppejans (ATP-250) plaatsten zich voor de tweede voorronde, terwijl Hanne Vandewinkel (WTA-125) en Sofia Costoulas (WTA-143) meteen strandden.

Minnen kende een vlotte start in Melbourne, ze haalde het in twee sets van de Portugese Francisca Jorge (WTA-213): 6-2 en 6-3. De partij duurde 1 uur en 12 minuten. In de tweede kwalificatiewedstrijd wacht de Française Harmony Tan (WTA-215).

Ook Blockx zette een overtuigende prestatie neer. De 20-jarige Antwerpenaar klopte de Italiaan Marco Cecchinato (ATP-230), halvefinalist op Roland Garros in 2018. Na 1 uur en 6 minuten stonden de setstanden 6-3 en 6-4 op het scorebord. De Slovaak Alex Molcan (ATP-205) wordt zijn volgende tegenstander.

Kimmer Coppejans (ATP-250) schaarde zich eveneens bij de winnaars. De 31-jarige Limburger haalde het na 1 uur en 22 minuten van de Australiër Omar Jasika (ATP-330) met 7-6 (2) en 6-0. Jasika was last minute opgeroepen als vervanger van Kei Nishikori (ATP-237), die geblesseerd moest afhaken. Coppejans speelt zijn volgende wedstrijd tegen de Zwitser Leandro Riedi (ATP-180).

Minder goed nieuws was er voor Vandewinkel, die in drie sets van de Amerikaanse Carol Youngsuh Lee (WTA-209) verloor: 6-3, 3-6 en 4-6. Ook Costoulas ging er in de eerste kwalificatieronde uit. Ze moest na 1 uur en 22 minuten met 4-6 en 3-6 het hoofd buigen voor de Thaise Lanlana Tararudee (WTA-131).

Eerder wist Gilles-Arnaud Bailly (ATP-207) zich te plaatsen voor de tweede kwalificatieronde, die woensdag afgewerkt wordt.

Melissa Van de Wiele

Melissa Van de Wiele

Meer nieuws