Alexander Blockx (ATP-32) heeft de derde ronde bereikt in Cincinnati (Verenigde Staten, ATP 1000). Hij haalde het in twee sets tegen Mariano Navone (ATP-44) en treft nu het zevende reekshoofd.
Op het ATP 1000-toernooi van Cincinnati was Blockx als achtentwintigste reekshoofd vrij in de eerste ronde. In de tweede ronde nam hij het op tegen de 25-jarige Navone uit Argentinië. Navone had in de openingsronde nog Raphaël Collignon (ATP-38) geklopt met 6-3 en 7-6 (3).
Blockx ging al vroeg in de partij door de opslag van Navone en greep de eerste set met 6-3. In de tweede set breakte hij meteen in het eerste game van de set. Bij 2-1 werd de match onderbroken door onweer. Na de pauze hield een sterk serverende Blockx stand en maakte hij de match af met 6-4.
In de derde ronde volgt voor Blockx een duel met het zevende reekshoofd, de Italiaan Flavio Cobolli (ATP-10). Het wordt hun tweede ontmoeting. Eerder dit jaar won Blockx van de Italiaan op het graveltoernooi van Monte Carlo (ATP 1000, Monaco).
(lees verder onder de post op X)
Chip Off the Ol’ Blockx
His father ran hurdles.
His mother was a swimmer.
But, when he was 4, Alexander Blockx tagged along to his brother’s tennis lesson… and that was that.
17 year later, Blockx is the ATP’s fastest rising Belgian since David Goffin, winning handily today pic.twitter.com/KgsrKuMbCd
— Tick Tock Tennis (@TickTockTennis) August 15, 2026
Zizou Bergs (ATP-33) zal ook nog in actie komen in Cincinnati. Hij was eveneens vrij in de eerste ronde en speelt in zijn eerste partij tegen de 21-jarige Spanjaard Daniel Merida (ATP-40). Het wordt hun eerste duel.


