Home » ATP » Collignon overtuigend naar finale in Pau

Collignon overtuigend naar finale in Pau

Collignon overtuigend naar finale in Pau

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Raphaël Collignon (ATP-122) heeft zich geplaatst voor de finale van het Challengertoernooi van Pau (Frankrijk, Challenger 125). Samen met Alexander Blockx (geen dubbelranking) speelt hij ook de dubbelfinale.

Collignon kwam als tweede reekshoofd aan de start in Pau. Hij wist vlot door te stoten naar de kwartfinale, waarin hij met 6-4 en 6-3 te sterk was voor de Oostenrijker Filip Misolic (ATP-257). In de halve finale wachtte een confrontatie met de Fransman Arthur Bouquier (ATP-251), Collignon trok met 6-4 en 7-6 (5) het laken naar zich toe. In de finale wacht een duel de Duitse kwalificatiespeler Patrick Zahraj (ATP-445), die in twee sets afrekende met met de Slovaak Lukas Klein (ATP-151).

Voor Collignon is het zijn eerste finale van het jaar, hij kan in Pau zijn derde challengertitel uit zijn carrière veroveren. Maandag zal hij ook een nieuwe career high van ATP-107 bereiken op de ranking, bij winst duikt hij zelfs de top 100 binnen.

Voor zevende reekshoofd Blockx (ATP-158) was de tweede ronde het eindstation, hij verloor met 2-6 en 2-6 van de Amerikaan Murphy Cassone (ATP-259). Blockx en Collignon (ATP D-1160) speelden wel een sterk dubbeltoernooi. In de halve finale waren ze met 6-3 en 6-4 te sterk voor tweede reekshoofden Reese Stalder (ATP D-103) en Mick Veldheer (ATP D-110). In de finale strijden de Belgen tegen de Duitse topreekshoofden Jakob Schnaitter (ATP D-69) en Mark Wallner (ATP D-69).

Melissa Van de Wiele

Melissa Van de Wiele

Meer nieuws