Kimmer Coppejans (ATP-264) en Sofia Costoulas (WTA-211) zijn goed begonnen aan de kwalificaties van Roland Garros (Frankrijk, Grand Slam). Hanne Vandewinkel (WTA-196) ging meteen onderuit.
Coppejans stond in zijn eerste wedstrijd tegenover de Japanner Yuta Shimizu (ATP-192). Onze landgenoot speelde een prima partij en haalde het met 6-3 en 6-1. In de tweede kwalificatieronde volgt een duel met de Deen Elmer Moller (ATP-108). Alexander Blockx (ATP-231) en Gauthier Onclin (ATP-231) spelen dinsdag hun eerste wedstrijd.
Costoulas moest aan de bak tegen Yara Bartashevich (WTA-484). Onze landgenote klopte de Française bij haar debuut met 6-4 en 6-1. De Servische Lola Radivojevic (WTA-185) wordt haar volgende tegenstandster.
Vandewinkel verging het minder goed, ze was niet opgewassen tegen topreekshoofd Yulia Starodubtseva (WTA-86) en moest met 3-6 en 1-6 het hoofd buigen.


