Roger Federer (ATP-2) speelde op woensdag een sterke partij ondanks rugklachten. Op donderdag moest hij het opnemen tegen Dominic Thiem (ATP-15). Deze keer ging het duidelijk iets minder bij de Zwitser.
Federer leek duidelijk nog last te hebben van zijn rug want bij heel wat scherpe ballen van Thiem deed hij zelfs niet de moeite om naar de bal te lopen. Ondanks dit kon hij er toch nog een tiebreak uithalen, maar Federer was duidelijk niet in zijn beste vorm en Thiem won de tiebreak vlot met 7-2.
In de tweede set liep Federer nog minder op moeilijke ballen en trachtte hij vooral op zijn eigen service voor de punten te gaan. Eén game speelde Thiem echter zeer sterk en moest de Zwitser een break toestaan. Dit was genoeg voor Thiem en hij haalde hiermee de strafste overwinning uit zijn carrière: 6-4. Roger Federer maakte tijdens de partij maar liefst 34 unforced errors.
Door dit verlies zal Andy Murray als tweede reekshoofd starten op Roland Garros en Roger Federer als derde.