Home » WTA » Leegloop in Russisch tennis duurt voort: nog drie speelsters wisselen van sportnationaliteit

Leegloop in Russisch tennis duurt voort: nog drie speelsters wisselen van sportnationaliteit

Leegloop in Russisch tennis duurt voort: nog drie speelsters wisselen van sportnationaliteit

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Anastasia Potapova kondigde woensdag aan dat ze voortaan voor Oostenrijk zal uitkomen. De huidige nummer 51 van de wereld is al de derde Russische tennisster in korte tijd die van sportnationaliteit verandert.

Dit jaar zette Daria Kasatkina (WTA-37) als toenmalige nummer 12 van de wereld de toon door in maart Australische te worden. De voorbije weken volgden nog drie andere Russische speelsters haar voorbeeld.

Maria Timofeeva naar Oezbekistan

Op 20 oktober liet Maria Timofeeva via Instagram weten dat ze voortaan Oezbeekse is. De 22-jarige, die 146e op de wereldranglijst staat, klonk toen erg enthousiast over haar nieuwe hoofdstuk. De Russische maakte begin 2024 indruk met haar knappe run naar de achtste finales van de Australian Open en was “meer dan opgewonden voor dit nieuwe hoofdstuk.”

Kamilla Rakhimova naar Oezbekistan

Meteen daarna meldde de Oezbeekse tennisfederatie dat ook Kamilla Rakhimova voortaan voor Oezbekistan uitkomt. De 24-jarige staat momenteel 112e op de WTA-ranking en haalde onder meer de derde ronde op de US Open 2021, Roland Garros 2023 en Wimbledon 2025. Ze beëindigde bovendien de carrière van Caroline Garcia op de US Open dit jaar.

Volgens de federatie betekent haar komst een belangrijke versterking voor het nationale damesteam. Rakhimova’s moeder vertegenwoordigde vroeger al de Oezbeekse SSR in het Sovjettijdperk, ook zij was een tennisster.

Anastasia Potapova naar Oostenrijk

Woensdag volgde dan het nieuws over Potapova. De 24-jarige, die in 2023 nog 21e stond en de achtste finales haalde op Roland Garros 2024, zal vanaf 2026 de Oostenrijkse kleuren verdedigen. “Oostenrijk is een plek waar ik van hou, het is ongelooflijk gastvrij en een plaats waar ik me helemaal thuis voel. Ik ben dol op Wenen en kan niet wachten om het mijn tweede thuis te maken”, schreef de huidige nummer 51 op Instagram.

Potapova is de vriendin van de Nederlander Tallon Griekspoor (ATP-25). Die laatste kwam vorige week nog onder vuur te liggen in eigen land omdat hij zich, samen met Potapova, had ingeschreven voor een exhibitietoernooi in Rusland.

LEES OOK: Nederlandse regering tegen Tallon Griekspoor: “Blijf thuis”

Wat is het verschil tussen een nationaliteit en een sportnationaliteit?

Een nationaliteit verwijst naar de juridische band tussen een persoon en een land, vaak bepaald door geboorte, naturalisatie of wetgeving, en geeft rechten zoals een paspoort en stemrecht.

Een sportnationaliteit daarentegen is specifiek voor de sportwereld en bepaalt onder welke vlag een atleet deelneemt aan internationale wedstrijden, zoals de Olympische Spelen.

Het is mogelijk voor een sporter om een andere sportnationaliteit te kiezen dan hun officiële nationaliteit, afhankelijk van de regels van sportorganisaties.

Tennisplaza i.s.m. L'Équipe

Tennisplaza i.s.m. L'Équipe

Meer nieuws