Elise Mertens (WTA-26) is uitgeschakeld in de tweede ronde van Bad Homburg (Duitsland, WTA 500). De Belgische nummer 1 verloor op het Duitse gras met 6-3 en 6-3 van Naomi Osaka (WTA-15), het zesde reekshoofd.
Mertens had een dag eerder nog knap afgerekend met Alexandra Eala (WTA-30), maar tegen Osaka vond ze moeilijk haar ritme. De Japanse nam meteen de controle over en brak twee keer door de opslag van de Belgische. Mertens knokte zich nog deels terug in de set, maar Osaka trok het openingsbedrijf met 6-3 naar zich toe.
Ook in de tweede set moest Mertens al vroeg achtervolgen. Osaka ging snel door de opslag van de Belgische en gaf die voorsprong niet meer uit handen. In het negende spel volgde nog een break, waarna de voormalige nummer 1 van de wereld de partij na 1 uur en 7 minuten afmaakte.
Osaka, viervoudig grandslamwinnares, plaatst zich zo voor de kwartfinale. Voor Mertens zit haar laatste voorbereidingstoernooi richting Wimbledon erop.
Ook Magali Kempen (WTA D-52) is uitgeschakeld in Bad Homburg. Aan de zijde van Alexandra Panova (WTA D-25) verloor ze in de eerste ronde van het dubbelspel van Aldila Sutjiadi (WTA D-49) en Vera Zvonareva (WTA D-22): 6-4, 4-6 en 10-8.
Quarterfinals unlocked 🔓@naomiosaka races past Mertens for a spot in the quarterfinals for the first time here in Bad Homburg!#BHO26 pic.twitter.com/mwHrbb8SMc
— wta (@WTA) June 23, 2026


