Home » ATP » Nadal ontvangt eretitel van universiteit van Salamanca

Nadal ontvangt eretitel van universiteit van Salamanca

Nadal ontvangt eretitel van universiteit van Salamanca

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Rafael Nadal is door de universiteit van Salamanca (Spanje) onderscheiden met de titel van doctor honoris causa, als erkenning voor zijn uitzonderlijke verdiensten. De Spanjaard is de eerste sporter ooit die deze prestigieuze en symbolische onderscheiding krijgt.

De universiteit prees Nadal voor zijn “veerkracht, nederigheid, discipline, inzet en teamgeest”. Met de titel van doctor honoris causa wil de instelling een persoonlijkheid eren die deze waarden op voorbeeldige wijze belichaamt.

“Het is een enorme eer om erkend te worden door een universiteit die zo’n grote invloed heeft gehad op de Spaanse cultuur, samenleving en denktraditie”, reageerde Nadal, de man met 22 Grand Slam-titels achter zijn naam. “Ik dank alle inwoners van Salamanca voor de warme ontvangst. Deze dag zal ik me voor altijd herinneren. Ze spoort me aan trouw te blijven aan de waarden die de sport me heeft bijgebracht.”

(lees verder onder de foto’s)

Onverwachte tegenkanting

Volgens de Spaanse krant El País kreeg de benoeming van Nadal ook onverwachte tegenkanting: 34% van de academici stemden tegen, omdat zij vinden dat dergelijke onderscheidingen zich moeten beperken tot academische prestaties binnen universitaire vakgebieden.

Herbekijk hier integraal de ceremonie en speech van Rafael Nadal bij zijn eredoctoraat in Salamanca

Tennisplaza i.s.m. L'Équipe en Valentin Lachaux

Tennisplaza i.s.m. L'Équipe en Valentin Lachaux

Meer nieuws