Voor de derde keer op rij verloor David Goffin (ATP-64) zijn openingswedstrijd. Ook in Cincinnati (Verenigde Staten, ATP Masters 1000) maakte de Belg een weinig geïnspireerde indruk.
Sinds hij in april geblesseerd raakte in Madrid en begin juli zijn comeback maakte op Wimbledon, kon Goffin nog maar één keer winnen. En ook in Cincinnati, waar hij met Sebastian Baez (ATP-43) een haalbare kaart had geloot, verloor hij meteen in de eerste ronde.
Sinds hij eind maart de finale bereikte in Boekarest (ATP 250, Roemenië), is Baez al enkele maanden op zoek naar zijn beste vorm. De Argentijn slaagde er sindsdien slechts twee keer in om te winnen, maar zag in Goffin mogelijk de ideale tegenstander om vertrouwen te tanken met het oog op de US Open (Grand Slam, Verenigde Staten). Niets in zijn spel deed namelijk vermoeden dat hij in een vormcrisis verkeert.
Aanvallende Baez te snel voor Goffin
In de openingsset had Goffin het moeilijk om het hoge aanvallende tempo van zijn 10 jaar jongere tegenstander te volgen. Al snel keek de Luikenaar tegen een 0-5 achterstand aan. Na slechts 26 minuten was de eerste set voorbij: Baez haalde die binnen met 6-1.
Ook in de tweede set moest Goffin meteen een break toestaan. De Belg bleef de ongedwongen fouten opstapelen (39 tegenover 24 over de hele wedstrijd) en verloor uiteindelijk door een nieuwe break: 3-6. De wedstrijd duurde 1 uur en 16 minuten.
De handdruk van de Belg oogde bedrukt. Er is duidelijk nog werk aan de winkel richting New York.
Streak SNAPPED 😜@sebaabaez7 topples 2019 finalist Goffin for his first Masters win in a year, 6-1 6-3. #CincyTennis pic.twitter.com/RdGO8h9p5J
— Tennis TV (@TennisTV) August 8, 2025


