Naomi Osaka (WTA-55) heeft het toernooi van Saint-Malo in Frankrijk, een WTA 125, op haar naam geschreven.
De Japanse, voormalig nummer 1 van de wereld, won in de finale tegen Kaja Juvan uit Slovenië met 6-1 en 7-5. De wedstrijd duurde 1 uur en 23 minuten.
Juvan is pas 515ste op de wereldranglijst, maar stond in 2022 wel nog op 58.
Volledige controle in eerste set, daarna met moeite
Osaka had de eerste set volledig onder controle en gunde haar tegenstandster slechts één game in amper 30 minuten.
Daarna deed ze Juvan echter steeds meer kansen cadeau, waardoor de Sloveense haar vertrouwen terugvond en haar spel kon opleggen. Osaka werd op 2-1 gebroken in de tweede set en had meer moeite om haar opslag aan te passen aan de wind, maar wist zich te herpakken en kwam terug tot 4-4.
Enkele minuten later, bij 5-4, kreeg de voormalige nummer 1 van de wereld een wedstrijdpunt op de opslag van Juvan, maar verzilveren lukte niet. Op eigen opslag, bij 6-5, kreeg Osaka drie wedstrijdpunten. Dit keer lukte het wel: 7-5.
(lees verder onder de Instagrampost)
Osaka, het tweede reekshoofd in Saint-Malo, bedankt daarmee de organisatie voor haar wildcard. Na haar vroege uitschakeling in Madrid (Spanje, WTA 1000) in de eerste ronde tegen Lucia Bronzetti (WTA-59), was Saint-Malo maar al te blij om de Japanse op te nemen op hun hoofdtabel.
(lees verder onder de sociale media posts)
🎾👑 NAOMI OSAKA SACRÉE À SAINT-MALO ! 👑🎾
— L’Open 35 de Saint-Malo (@LOPEN35STMALO) May 4, 2025
L’ex n°1 mondiale et quadruple championne du Grand Chelem remporte l’Open 35 de Saint-Malo 2025 🏆 pic.twitter.com/mCJ8pnSqA7
Osaka’s eerste titel sinds 2021
Drie weken voor Roland Garros (Frankrijk, Grand Slam) pakt Osaka dus zowaar nog eens een titel, al is het van een heel ander niveau dan haar vorige. Dat was de Australian Open in 2021, haar vierde en tot nu toe laatste grandslamtitel.
Dankzij haar allereerste graveltitel maakt Osaka maandag opnieuw haar intrede in de top 50. Goed voor wedstrijdritme en haar zelfvertrouwen in de aanloop naar Parijs, waar ze in haar carrière tot nu toe nooit verder geraakte dan de derde ronde. Al is er volgende week eerst het WTA 1000-toernooi van Rome (Italië) nog.