Home » Grand Slam » Rune en Draper missen US Open

Rune en Draper missen US Open

Rune en Draper missen US Open

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Holger Rune (ATP-102) en Jack Draper (ATP-143) hebben zich teruggetrokken voor de US Open (Verenigde Staten, Grand Slam). De twee voormalige nummers 4 van de wereld blijven kampen met de gevolgen van langdurig blessureleed.

Rune kwam sinds oktober 2025 niet meer in actie nadat hij tijdens het ATP-toernooi van Stockholm zijn achillespees scheurde. De 23-jarige Deen trainde deze week nog met Carlos Alcaraz in Murcia, maar besliste samen met zijn team dat een grandslamtoernooi niet de juiste plaats is om zijn comeback te maken.

Ook voor Draper blijft 2026 een bijzonder moeilijk seizoen. De Brit sukkelt al langere tijd met een blessure aan zijn linkerarm en kreeg dit jaar ook problemen met zijn knie. Hij maakte deze zomer zijn comeback, maar verloor zijn eerste wedstrijd in zowel Montreal als Cincinnati.

(lees verder onder de tweet)

Draper bereikte in 2025 nog de vierde plaats op de ATP-ranking, maar is ondertussen teruggezakt naar plaats 143. Door zijn forfait in New York mist hij alle vier de Grand Slams van 2026. Zijn beste resultaat op de US Open blijft de halve finale van 2024.

Ook Jannik Sinner (ATP-1) trok zich door een knieblessure terug voor de US Open. Carlos Alcaraz (ATP-2) speelt wel in New York: de Spanjaard maakt er zijn comeback na een polsblessure en verdedigt zijn titel.

Melissa Van de Wiele

Melissa Van de Wiele

Meer nieuws