Stefanos Tsitsipas (ATP-7) heeft zich vrij makkelijk geplaatst voor de halve finale van de European Open (Antwerpen, ATP 250). Hij klopte Yannick Hanfmann (ATP-56) in twee sets.
Topreekshoofd Tsitsipas stond in de kwartfinale tegenover vijfde reekshoofd Hanfmann. Eerder dit jaar speelden ze tegen elkaar in Mallorca, toen won de Duitser in drie sets: 6-4, 3-6 en 6-2.
Beide spelers begonnen sterk aan de wedstrijd, maar in het zesde spelletje kraakte Hanfmann. Na een prachtige rally sloeg Tsitsipas een kloofje naar 4-2. De Griek bleef sterk serveren en maakte na een half uurtje de klus af: 6-3.
(lees verder onder de post op X)
🔝 seed, 🔝 form@steftsitsipas commands proceedings 6-3 against Hanfmann@EuroTennisOpen | #EuropeanOpen pic.twitter.com/5X5UAfYQhk
— ATP Tour (@atptour) October 20, 2023
In de tweede set had Hanfmann twee kansen om door de opslag van de Griek te gaan, maar hij wist ze niet te benutten. Tsitsipas wist zijn eerste breakpunten wel te benutten en sloeg een kloofje naar 5-3. De Duitser moest serveren om in de wedstrijd te blijven en werd meteen onder druk gezet. Hanfmann redde nog drie matchpunten maar bij het vierde was het raak voor Tsitsipas, hij pakte de tweede set met 6-3. De wedstrijd duurde 1 uur en 10 minuten.
“Ik ben erg tevreden met mijn niveau, ik was erg gefocust en ben trots op mijn wedstrijd. Ik ging goed om met enkel lastige momenten, ik bleef kalm en wist het laken naar me toe te trekken. Morgen speel ik de halve finale in het enkel- en dubbelspel, het is uniek om hier ook met mijn broer goed te presteren”, zei Tsitsipas na afloop. In de halve finale wacht een duel het 19-jarige Franse talent Arthur Fils (ATP-38).
First semi-final since July 🙌@steftsitsipas keeps advancing in Antwerp!#EuropeanOpen pic.twitter.com/tBabhg0ilB
— Tennis TV (@TennisTV) October 20, 2023