De Oekraïense tennisster Lesia Tsurenko (WTA-239) heeft in een aangrijpende post op X zware beschuldigingen geuit aan het adres van de WTA. Ze spreekt over “moreel misbruik door de CEO van de organisatie”.
Tsurenko beschrijft in haar tweet hoe haar passie voor de sport op de proef werd gesteld en eindigde in een mentale hel. “Zelfs in mijn ergste nachtmerries had ik niet kunnen denken dat de professionele tour, die ik als mijn thuis beschouwde, zo’n angstaanjagende plek zou worden, waar de CEO (Tsurenko heeft het wellicht over de voormalige CEO Steve Simon, n.v.d.r.) van de organisatie bewust een daad van moreel misbruik tegen mij pleegde”, schrijft ze.
“Dit misbruik leidde tot paniekaanvallen en de onmogelijkheid om mijn werk te doen”, gaat de 35-jarige tennisster verder.
Tsurenko, die in 2019 haar hoogste ranking van nummer 23 behaalde, richt haar pijlen ook op de WTA zelf. “Ik sprak openlijk en rechtstreeks, ik probeerde bescherming en gerechtigheid te zoeken binnen de WTA. Maar in ruil kreeg ik onverschilligheid en onrechtvaardigheid, wat leidde tot een langdurige morele aftakeling”, klinkt het bitter. “Pijn, angst, vernedering, het achterhouden van informatie en intimidatie van mijn team om mij het zwijgen op te leggen… En dit is zelfs niet de volledige lijst van wat ik heb moeten doorstaan.”
“De WTA weigerde een vrouw, een speelster, een mens te beschermen. In plaats daarvan koos de Tour ervoor om een persoon in een leidinggevende positie te beschermen”, stelt ze scherp.
Gerechtelijke stappen tegen WTA
Tsurenko kondigt aan dat ze juridische stappen heeft ondernomen en hoopt dat haar strijd anderen zal helpen: “Mijn laatste kans om mezelf te verdedigen, op te komen voor mijn rechten en mijn waardigheid, en om dergelijke gewelddaden in de sport te voorkomen, is gerechtigheid zoeken via de rechtbank. Dat is het pad dat ik sinds eind vorig jaar bewandel.”
“Ik bid tot God dat niemand ooit hoeft te ervaren wat ik doormaak en dat iedereen verantwoordelijk wordt gehouden voor hun daden”, besluit de Oekraïense.
(lees verder onder de tweet)
— Lesia Tsurenko (@LTsurenko) April 16, 2025
Frustratie over houding WTA tegenover Rusland
Het is niet de eerste keer dat Tsurenko de WTA bekritiseert. Al in 2023 liet ze haar ongenoegen blijken over de houding van de organisatie tegenover Rusland en de oorlog in haar thuisland. Ze uitte toen haar frustratie over het gebrek aan een duidelijke stellingname van de WTA en de voormalige CEO Simon tegen de deelname van Russische en Wit-Russische speelsters op professionele toernooien.
Tsurenko speelde haar (voorlopig?) laatste wedstrijd in november vorig jaar op het WTA 125-toernooi van Midland in de Verenigde Staten. Ze verloor toen in de halve finale van de latere winnares Rebecca Marino (WTA-106) uit Canada.
Volg ons nu op ons gloednieuwe Instagram-account en mis niks van het laatste tennisnieuws! 👉 @tennisplazafans


