Jeline Vandromme (ITF Junior-21) heeft de titel veroverd bij de junioren op de US Open (Verenigde Staten, Grand Slam). Ze won de finale in twee sets.
De 17-jarige Vandromme liet een hele week sterk tennis zien in New York en moest in de strijd om de titel aan de bak tegen de Zweedse Lea Nilsson (ITF Junior-82). Na een aarzelende start kwam Vandromme steeds beter in haar spel. In een spannende eerste set trok ze in de tiebreak nipt aan het langste eind.
In de tweede set gunde ze haar tegenstandster amper twee spelletjes. Na 1 uur een 31 minuten stond de 7-6 (2) en 6-2 eindstand op het scorebord. Vandromme treedt daarmee in de voetsporen van Kirsten Flipkens, die in 2003 hetzelfde kunststukje klaarspeelde.
Voor Vandromme is het haar eerste eindwinst in een grandslamtoernooi. “Ik kan het nog niet geloven”, reageerde ze bij de prijsuitreiking. “Ik ben zeer tevreden over deze week en mijn niveau. Bedank aan mijn team en mijn familie om er altijd te zijn voor mij”.
Samen met de Letse Laima Vladson (ITF Junior-16) speelt Vandromme ook nog de dubbelfinale.
Final juniors @usopen:
— Tennis Belgium (@TennisBelgium) September 6, 2025
Jeline Vandromme vs Lea Nilsson
7-6, 6-2
Jeline had a bit of a nervy start but after that she was largely in control. First grand slam title in her last grand slam tournament. Another milestone in her career. The future looks bright. pic.twitter.com/XgE8XyneB0


