Juan Martin del Potro heeft zondag in Buenos Aires officieel afscheid genomen van het tennis in een exhibitiewedstrijd tegen Novak Djokovic (ATP-7).
De 36-jarige Argentijn – die sinds 2022 niet meer in actie was gekomen door aanhoudend blessureleed – won met 6-4 en 7-5. Djokovic gunde zijn gewezen collega en vriend een wedstrijdwinnende forehand als laatste bal.
Zijn forehand was de Argentijn’s meest geduchte wapen. De slag hielp hem o.a. de US Open (Verenigde Staten, Grand Slam) winnen in 2009. Daarnaast pakte del Potro met Argentinië de Davis Cup en twee medailles (zilverin 2016 en brons in 2012) op de Olympische Spelen. Hij schopte het op de wereldranglijst tot ATP-3.
Bekijk hieronder de emotionele beelden van de afscheidswedstrijd van Juan Martin del Potro en Novak Djokovic: