Op zaterdag staat de finale bij de vrouwen op het programma. We krijgen een heruitgave van de titelstrijd op de Australian Open, toen haalde Angelique Kerber (WTA-4) het verrassend van Serena Williams (WTA-1).
De Belgen
Met Joachim Gérard (ITF-2) verdween de laatste landgenoot van het toneel. Het wordt een finaleweekend zonder Belgen.
Matches of the day
Alle ogen zijn zaterdag gericht op de vrouwenfinale. 21-voudig grandslamkampioene Williams staat voor de derde keer dit jaar in de finale van een major, maar kon nog niet winnen. In Melbourne ging ze onderuit tegen Kerber, op Roland Garros was Garbine Muguruza te sterk. Serena won Wimbledon al zes keer, en gaat nu voor een zevende titel.
Day 10 in numbers…
Williams advanced into her 28th Grand Slam final, Kerber her second.#Wimbledon pic.twitter.com/J5eW5PBxFO
— Wimbledon (@Wimbledon) 8 juli 2016
Kerber staat al het hele toernooi uitstekend te spelen en verloor nog geen enkele set. In onderlinge ontmoetingen staat het 5-2 voor Serena, maar Kerber kan vertrouwen putten uit haar laatste zege in drie sets in Melbourne
Naast de vrouwenfinale staan er ook nog twee dubbelfinales op het programma. Bij de mannen wordt het een Frans onderonsje tussen topreekshoofden Pierre-Hugues Herbert (ATP D-3) en Nicolas Mahut (ATP D-2) tegen Julien Benneteau (ATP D-75) en Edouard Roger-Vasselin (ATP D-14).
In de dubbelfinale bij de vrouwen strijden de Williams-zusjes (WTA D-251) om een zesde titel tegen Timea Babos (WTA D-13) en Yaroslava Shvedova (WTA D-8).
Serena and Venus reach 14th Slam doubles final to set up Babos/Shvedova showdown: https://t.co/g565tN2cWz pic.twitter.com/6CKGrVefHA
— Wimbledon (@Wimbledon) 8 juli 2016
[alert type=”info” title=”Programma dag 13″]
Matches of the Day
F: [1] Serena Williams (USA) vs. [4] Angelique Kerber (GER)
Centre Court, eerste partij vanaf 15u
F: [1] Pierre-Hugues Herbert (FRA) & Nicolas Mahut (FRA) vs. Julien Benneteau (FRA) & Edouard Roger-Vasselin (FRA)
Centre Court, tweede partij vanaf 15u
F: [5] Timea Babos (HUN) & Yaroslava Shvedova (KAZ) vs. Serena Williams (USA) & Venus Williams (USA)
Centre Court, derde partij vanaf 15u
Het volledige programma van dag 13 kan je hier vinden.[/alert]