Home » ATP » Zizou Bergs opent met knappe zege in Parijs en treft Sinner

Zizou Bergs opent met knappe zege in Parijs en treft Sinner

Zizou Bergs opent met knappe zege in Parijs en treft Sinner

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zizou Bergs (ATP-41) is na een weekje rust uitstekend van start gegaan op het Rolex Paris Masters (Frankrijk, ATP Masters 1000). De 26-jarige Limburger versloeg de Amerikaan Alex Michelsen (ATP-35) na een intense driesetter.

Voor Bergs was het zijn eerste zege in bijna drie weken, na zijn vroege uitschakeling op de European Open in Antwerpen. De extra rustperiode bleek hem deugd te doen: in de Paris La Défense Arena, waar tijdens de voorbije Olympische Spelen nog de zwemfinales plaatsvonden, speelde hij met hernieuwde energie.

Aangemoedigd door enkele tientallen Belgische fans begon Bergs sterk aan de wedstrijd. Met krachtig serveerwerk en scherpe returns liep hij snel uit tot 3-0 en pakte hij de eerste set met 6-3. In de tweede manche liet hij even de controle glippen; Michelsen profiteerde van enkele ongedwongen fouten, pakte de set met 2-6 en dwong een beslissende derde set af. Daarin herstelde Bergs de orde, brak vroeg door de opslag van zijn tegenstander en hield het hoofd koel tot het einde: 6-3.

Na 1 uur en 52 minuten mocht Bergs zijn overwinning vieren met een opvallende moonwalk. Het publiek vierde luid mee, terwijl Michelsen zijn frustratie op zijn racket botvierde.

Dankzij deze overwinning wacht Bergs nu een topaffiche tegen viervoudig grandslamwinnaar Jannik Sinner (ATP-2), die vorige week nog de titel pakte in Wenen. Het wordt hun eerste onderlinge duel op het ATP-circuit.

Melissa Van de Wiele

Melissa Van de Wiele

Meer nieuws