David Goffin heeft het niet gehaald in de finale van de Mutua Madrid Open Virtual Pro (Spanje, € 150 000). Hij verloor in de tiebreak van titelfavoriet Andy Murray.
Goffin, die eerder op de dag Stefanos Tsitsipas nog had verslagen, en Murray waren duidelijk aan elkaar gewaagd. De Brit ging bij 3-3 door de opslag van Goffin, maar die brak even later terug. Een tiebreak moest de beslissing brengen en die ging met 7-5 erg nipt naar Murray.


“Ik heb me goed geamuseerd en het was een fantastische finale”, liet Goffin na afloop optekenen. “Murray speelde sterk, hij verdient de overwinning. Het moet niet makkelijk geweest zijn om dergelijk toernooi te organiseren doordat iedereen overal ter wereld verspreid zat.”
“Het verschil zat ‘m vandaag in de opslag”, wist Murray op zijn beurt dan weer. “Het is grappig, maar in een echte wedstrijd heb je meer controle. We kunnen niet veel doen momenteel, dus het was leuk om hier aan te kunnen deelnemen.”
Your 2020 @MutuaMadridOpen Virtual Pro Champion: @andy_murray! 🏆pic.twitter.com/vsCmwdoYol
— ATP Tour (@atptour) April 30, 2020
Champion on hard court, clay and online! 🏆🏆🏆
— #MMOPEN (@MutuaMadridOpen) April 30, 2020
🇬🇧 @andy_murray beats David Goffin in the final of the #MMOPEN Virtual Pro to claim a historic triple crown (7-6).#PlayAtHome 🎮 pic.twitter.com/Lz0XOkPScy
Bertens wint bij de vrouwen
Bij de vrouwen was Kiki Bertens, na vorig seizoen op het echte gravel, dit jaar nu ook virtueel de beste. Zij won overtuigend van Fiona Ferro 6-1.
Champion again! 🏆
— #MMOPEN (@MutuaMadridOpen) April 30, 2020
🇳🇱 @kikibertens successfully defends her crown by winning the #MMOPEN Virtual Pro final against Fiona Ferro (6-1).#PlayAtHome 🎮 pic.twitter.com/hvliByYpeg
Technische problemen
De toernooidirecteur van de Mutua Madrid Open, Feliciano Lopez, blikt tevreden terug op de eerste virtuele editie van het toernooi. “We hadden af en toe te kampen met technische problemen, daarvoor wil ik mij excuseren. Het was niet gemakkelijk aangezien het om technologie gaat en alle spelers op een andere locatie zaten. Ik heb echter veel positieve reacties gekregen van iedereen en dat doet mij veel plezier. Misschien kunnen we dit in de toekomst wel nog een keer organiseren.”