In Miami (Verenigde Staten) werd de loting bekendgemaakt voor het ATP- en WTA 1000-toernooi. Er staan drie Belgen op de hoofdtabel.
Elise Mertens (WTA-19) is als 21e reekshoofd vrijgesteld in de eerste ronde. In de tweede ronde wacht een duel tegen de Hongaarse Dalma Galfi (WTA-87) of een kwalificatiespeelster.
Zizou Bergs (ATP-45) treft in de eerste ronde de Amerikaan Jenson Brooksby (ATP-42). Beide spelers stonden al één keer eerder tegenover elkaar. Brooksby trok eerder dit jaar in Dubai aan het langste eind. De winnaar van dat duel neemt het in de tweede ronde op tegen het Argentijnse 29e reekshoofd Tomas Martin Etcheverry (ATP-32).
Ook Raphaël Collignon (ATP-72) kent zijn openingsaffiche: hij neemt het op tegen Grigor Dimitrov (ATP-44). Collignon won eerder dit jaar hun enige eerdere ontmoeting in Brisbane. Voor de winnaar wacht in de tweede ronde een duel met het Italiaanse dertiende reekshoofd Flavio Cobolli (ATP-14).
(lees verder onder de tweet)
Two weeks ago they played in Dubai, now @ZizouBergs and Jenson Brooksby will meet each other again in Miami.@RaphCollignon gets a rematch against Grigor Dimitrov from the first week of the year in Brisbane. https://t.co/rXDrehvJTM
— Tennis Belgium (@TennisBelgium) March 16, 2026
Blockx speelt kwalificaties
Alexander Blockx (ATP-88) komt als enige Belg in actie in de kwalificaties. In zijn eerste wedstrijd neemt hij het op tegen Chun-Hsin Tseng (ATP-140).


